W długi weekend 1-3 maja Stadion Miejski stanie się rajem dla miłośników piwa. To właśnie we Wrocławiu już po raz szósty odbędzie się coraz bardziej popularny Festiwal Dobrego Piwa.

Początkowo festiwal odbywał się w Zamku w Leśnicy, ale ze względu na trudności organizacyjne postanowiono przenieść tą imprezę na Stadion Miejski. Ostatni festiwal, który odbył się jeszcze w Leśnicy niestety nie miał szczęścia do pogody i przybyli goście zamiast skupić się na wspaniałej zabawie, biesiadowaniu i piciu piwa musieli wiele energii zużyć na omijanie wszech obecnych kałuż oraz dużych obszarów głębokiego na kilkanaście centymetrów błota pod nogami. Wręcz zmasakrowany i kompletnie rozdeptany teren, który został po tej imprezie był głównym powodem do zmiany miejsca organizacji kolejnych festiwali. Tak więc kolejny już raz na nowym miejscu przez 3 dni z rzędu wrocławianie i turyści będą mogli od rana do wieczora biesiadować i próbować przeróżnych smaków i degustować wielu odmian piwa. W związku z faktem, że ubiegłoroczna frekwencja była rekordową, w tym roku zostanie zwiększona powierzchnia festiwalu, który odbędzie się na całej esplanadzie stadionu, a więc goście będą mieli do dyspozycji obszar niemal dwukrotnie większy w stosunku do tego jaki był w ubiegłym roku. Wraz ze zwiększeniem powierzchni imprezy organizatorzy zamierzają poszerzyć również jej program. Szykuje się wiele nowych atrakcji piwnych, kulinarnych, edukacyjnych i kulturalnych, które z pewnością wpłyną na duże zainteresowanie ze strony wrocławian oraz przyjezdnych gości.

SONY DSC

Z dotychczasowych relacji uczestników wynika, że piwa z małych, lokalnych browarów zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników i tłumaczy to z pewnością tak szybko rosnącą popularność Festiwalu Dobrego Piwa. Trzymamy kciuki, żeby w tym roku impreza była jeszcze lepsza niż w ostatnich latach i oczywiście by piwa smakowały wyśmienicie, nie mówiąc o wspaniałych atrakcjach kulinarnych.