Archicom inwestuje na terenie architektonicznej wizytówki ESK 2016 – Nowych Żernikach. Klienci mogą wybierać spośród 69 ustawnych mieszkań w kompaktowym budynku zlokalizowanym w sąsiedztwie planowanego Domu Kultury.

Nowe Żerniki mają korespondować z założeniem wystawowego osiedla WUWA, tworząc tym samym nową, samowystarczalną dzielnicą w zachodniej części miasta. Modelowe osiedle z kompletną infrastrukturą drogową i społeczną powstanie na 40h terenu, gdzie wrocławski magistrat zaplanował obiekty edukacyjne, kulturalne i mieszkalne. Osiedle leżące w pobliżu Stadionu Miejskiego charakteryzuje się przede wszystkim doskonałą lokalizacją, dostępem do bazy rekreacyjnej w pobliżu i rozbudowanym systemem komunikacji zbiorowej. Grupa Archicom jako jeden z pierwszych inwestorów zdecydowała się na uczestnictwo w projekcie, lokalizując w centralnej części osiedla Spiralę Czasu.

spirala_czasu_Archicom2

„Archicom od ponad dekady konsekwentnie wzbogaca tkankę miasta o kompleksowe osiedla społeczne jak Olimpia Port czy Słoneczne Stabłowice. Sukcesy sprzedażowe pokazują, że wrocławianie doceniają zastosowane przez firmę rozwiązania, m.in. ścieżki rowerowe, kluby mieszkańca czy osiedlowe fitness. Tym razem Archicom zdecydował się wziąć udział w dużym projekcie koordynowanym przez Urząd Miasta, lokalizując na terenie Nowych Żernik budynek mieszkalny, w parterze którego znajdzie się żłobek.komentuje Tomasz Sujak, Dyrektor ds. handlowych Grupy Archicom.

Inwestycja Archicomu znajduje się w centralnej części Nowych Żernik, w sąsiedztwie zaplanowanego Domu Kultury i małego zbiornika wodnego, które będą jednym z najbardziej interesujących miejsc na osiedlu. Zgodnie z planami Urzędu Miasta w pobliżu inwestycji znajdzie się również lokalny bazarek, a pobliskie ulice charakteryzować się będą uspokojonym ruchem. W planach jest również nasadzenie szpalerów drzew wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych. W dalszych etapach osiedla miasto planuje m.in. boisko wielofunkcyjne, dom seniora, zespół szkolno-przedszkolny i park. W pobliżu inwestycji znajduje się również bogata baza rekreacyjna w postaci wakeparku na Gliniankach i rozbudowanej sieci tras rowerowych biegnących w stronę Maślic. Sprawny dojazd do centrum jest możliwy zarówno samochodem, tramwajami, autobusami, ale także pociągiem, dzięki pobliskiemu węzłowi multimodalnemu Wrocław Stadion.

„Obok sprawdzonych układów mieszkań w Spirali Czasu znalazły się lokale stwarzające zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Zadbaliśmy również o elementy społeczne w ramach budynku, w którym znalazł się nie tylko żłobek, ale i wspólny ogródek, klub fitness oraz zielony taras dla mieszkańców. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do zacieśniania więzi sąsiedzkich, tak jak ma to miejsce na budowanych przez Archicom osiedlach społecznych” – mówi Tomasz Sujak.

Dla przyszłych mieszkańców przygotowano mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe z ogródkami, tarasami lub balkonami. W podpiwniczonym budynku zastosowano windy odzyskujące energię, a na dachach zaplanowano lokalizację paneli słonecznych zasilających oświetlenie części wspólnych, co realizuje ekologiczne założenia osiedla Nowe Żerniki. W parterze budynku znajdą się lokale usługowe, w tym jeden przystosowany do potrzeb żłobka. Dla zmotoryzowanych przygotowano rozległy garaż oraz miejsca parkingowe. Archicom zadbał również o mieszkańców wybierających dwa zamiast czterech kółek, lokalizując terenie inwestycji aż 70 miejsc parkingowych dla rowerów, a w samym budynku pomieszczenia na wózki i rowery.

„Mamy nadzieję, że poszerzenie rozwiązań znanych z osiedli społecznych Archicomu o aspekty ekologiczne, spotka się z podobnym zainteresowaniem klientów co Ogrody Hallera czy Cztery Pory Roku” – komentuje Tomasz Sujak.