W końcu po wielu latach oczekiwań ruszyła budowa Obwodnicy Leśnicy.

Na początku października mieszkańcy Leśnicy odetchnęli z ulgą, bo po wielu latach przepychanek i obietnic rozpoczęła się budowa Obwodnicy Leśnicy. Kilka miesięcy temu podpisano umowę na realizację tej inwestycji z firmą Skanska. Kontrakt opiewa na kwotę 130 mln zł, a pierwsi kierowcy nową trasą powinni pojechać już w 2017 roku. Obwodnica połączy ulicę Średzką z Graniczną koło nowego terminala wrocławskiego lotniska. Oficjalnie prace rozpoczęły się 2 października przy ulicy Rdestowej. Cała obwodnica została podzielona na dwa odcinki: pierwszy z nich to fragment od ronda przy ul. Granicznej do rzeki Bystrzycy (czyli część alei Stabłowickiej), drugi to odcinek od rzeki do ulicy Średzkiej (Oś Inkubacji).

Jedną z oficjalnych przyczyn przedłużających rozpoczęcie budowy były protesty stowarzyszenia Wspólnota Jerzmanowo, które to w ubiegłym roku zaskarżyło decyzję środowiskową w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. WSA pod koniec października 2014 roku oddalił skargę co formalnie dało zielone światło inwestycji. Niestety stowarzyszenie w dalszym ciągu nie złożyło broni i odwołało się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Odwołanie to jednak nie wpłynęło na rozpoczęcie prac. Urzędnicy podkreślają, że posiadają ostateczne decyzje środowiskowe na wszystkie odcinki obwodnicy i działają zgodnie z planem. 

Dobrą informacją jest fakt, że zaproponowana kwota na realizację inwestycji przez firmę Skanska jest o około 80 milionów niższa od planowanej przez miasto i powstałe w ten sposób oszczędności będą mogły być przekazane na budowę łącznika z ulicą Kosmonautów, jednak ostateczne decyzje w tej kwestii jeszcze nie zapadły.