13 października 2020 roku prezydent Krystian Kinastowski, Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS w Panattoni oraz przedstawiciel przedsiębiorstwa, na którego potrzeby powstaje obiekt zainaugurowali budowę długo zapowiadanej inwestycji.

Nowa fabryka powstanie przy ul. Inwestorskiej w Strefie Gospodarczej Dobrzec-Zachód. Obiekt powstaje dla inwestora, który docelowo ma zatrudnić 650 osób. Najemcą obiektu będzie wiodący niemiecki producent rozwiązań technicznych, stosowanych w projektach przemysłowych. Inwestycja ma zostać ukończona w trzecim kwartale 2021 roku. Powierzchnia planowanej fabryki to 40.000 m2, z czego aż 36.500 m2 zajmie produkcja, na część biurowo-socjalną przeznaczone zostanie około 3.500 m2. Inwestycja ta ma na celu dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych firmy na terenie Polski i wykorzystanie potencjału dotychczasowej technologii i wyposażenia. Wybór tej lokalizacji nie był przypadkowy, ponieważ Kalisz jest drugim co do wielkości ośrodkiem województwa wielkopolskiego z bardzo dobrym dostępem do rynku pracownika ponieważ w pobliżu jest duża populacja osób w wieku produkcyjnym. 

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w wielu oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce, Czechach i Niemczech wiele milionów m2 nowoczesnej powierzchni przemysłowej. W ramach Panattoni Europe działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit.