News

Aktualności z Wrocławia

„Okrąglak” ma nowego najemcę. Co tam będzie?

Aż 29 ofert złożono w przetargu na dzierżawę kultowego „Okrąglaka” przy ul. Świdnickiej. Mogły tam powstać m.in. kwiaciarnie, lokale gastronomiczne i sklepy z pamiątkami. Wygrała oferta firmowana przez spółkę Hamda Trade, właściciela wrocławskiej palarni kawy i marki Etno Cafe. Na Świdnickiej powstanie kawiarnia ze świeżo paloną kawą arabica prosto z Etiopii.

Nowy dzierżawca ma dużo energii i sporo pomysłów, aby ożywić to miejsce. Dzięki temu zyska też sama ulica Świdnicka.  To w mojej opinii najlepsza lokalizacja we Wrocławiu. My nawiązujemy do historii, bo na Świdnickiej były kawiarnie, a w lokalu, gdzie jest Mediateka, wypalano niegdyś kawę. My stawiamy na lokalność i chcemy zaktywizować to miejsce. Mamy do wykonania jeszcze sporo prac, bo trzeba wybudować bar – mówi Łukasz Mrowiński współwłaściciel Etno Cafe.

Przeczytaj cały artykuł >>

3 komentarze

  1. Super artykul. Zapisalem twoj blog w ulubionych. Teraz bede tu wpadal czesciej.
    Powinienes jedynie zmienic grafike bo ta wyglada
    troche slabo.

    Odpowiedz
  2. Świetnie, że wreszcie “Okrąglak” znów będzie działał. To świetna lokalizacja i szkoda, że przez tyle czasu się marnowała. Kiosk,który tam wcześniej był nie był do końca trafionym pomysłem, mam nadzieję, że ta kawiarnia się sprawdzi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *