7R S.A. rozpoczęła właśnie budowę nowego parku logistycznego we Wrocławiu. Nowy magazyn miejski z sieci 7R City Flex Last Mile Logistics powstanie przy ul. Granicznej nieopodal węzła Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Jest to jeden z nielicznych tego typu obiektów budowanych w granicach miasta z bezpośrednim dostępem do komunikacji miejskiej.

Pierwszym najemcą będzie PIKA Spółka z o.o., która specjalizuje się w outsourcingu zarządzania dokumentami, ich przetwarzaniem oraz dystrybucją. Spółka wybrała ten projekt ponieważ ma już wcześniejsze doświadczenie z tym deweloperem jako najemca, który w tym przypadku przygotuje jej powierzchnię typu „high bay” dostosowaną do rygorystycznych standardów składowania dokumentów. Firma PIKA zajmie 3 085 mkw. powierzchni magazynowej oraz 520 mkw. biur usytuowanych na dwóch poziomach.

City Flex Wrocław Airport to bardzo nowoczesny budynek o powierzchni całkowitej 10 500 m2. Główne  przeznaczenie obiektu to magazyny, biura lub lekka produkcja. 7R przygotowuje projekt zgodnie z koncepcją logistyki ostatniej mili, która zakłada stworzenie sieci obiektów magazynowych w całej Polsce w granicach największych aglomeracji. Wrocławska inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu autostrady A8 oraz węzła Wrocław Lotnisko.

Powierzchnia dla PIKA realizowana jest w sprawdzonej formule BTS (build to suit). Oznacza to, że  będzie zaprojektowana i zrealizowana pod konkretne potrzeby najemcy. Niestandardowe rozwiązania, jakie zostaną zastosowane w budynku to, między innymi, ponadprzeciętna wysokość obiektu oraz zwiększona wytrzymałość posadzki z obciążeniem nawet do 10,4 t/m2. Magazyn wyposażony zostanie w najnowsze rozwiązania w tym zautomatyzowane oświetlenie oraz czujniki ruchu.

Generalnym wykonawcą 7R City Flex Wrocław Airport we Wrocławiu jest renomowana firma Atlas Ward Polska. To już szósty budynek w ramach trzeciego wspólnego projektu obu firm.  Dotychczasowe wspólne realizacje 7R i Atlas Ward to między innymi 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warsaw West I. Z informacji, które otrzymaliśmy bezpośrednio od dewelopera inwestycja powinna zostać zrealizowana w okresie około pół roku.

7R jest ogólnopolskim, dynamicznie rozwijającym się deweloperem działającym na rynku nieruchomości komercyjnych. Rozpoczął swoją działalności w 2009 roku. Realizuje centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców oraz obiekty typu Build To Suit. W portfolio znajdują się zarówno wielkopowierzchniowe parki logistyczne, jak i miejskie magazyny Small Business Unit tworzące pionierską w Polsce sieć 7R City Flex Last Mile Logistics. W portfolio 7R znajdują się firmy reprezentujące branże, m.in. z sektora logistyki, e-commerce, retail czy przedstawiciele lekkiej produkcji. W pełni zintegrowany zespół deweloperski, w tym dział projektowy, pozwalają w szybki sposób reagować na oczekiwania klientów, a co za tym idzie dostarczać im rozwiązania dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.