Centrum logistyczne Wrocław Business Park zmienił właściciela i będzie docelowo cztery razy większe. Od dotychczasowego właściciela Aviva Investors kupiła je firma Panattoni. Obecny park składa się z dwóch nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni użytkowej ponad 9.000 m2. Grunt inwestycyjny należący do kompleksu ma około 10,5 hektara. Nieruchomość znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Bierutowskiej 55 w dzielnicy Psie Pole.

Obecnie Park jest w całości wynajęty trzem firmom: DHL, FedEx Express oraz Topus. Panattoni zamierza wybudować dodatkowo trzy nowoczesne hale magazynowo-produkcyjnye o łącznej powierzchni przekraczającej 40.000 m2. Głównym przeznaczeniem obiektu jest szeroko rozumiana logistyka, składowanie towarów oraz lekka produkcja. Realizacja pierwszego etapu rozbudowy planowana jest na trzeci kwartał 2021 roku. W obecnej chwili za pośrednictwem naszego biura Akcent Office prowadzone są zaawansowane rozmowy z jednym dużym potencjalnym najemcą. Ze względu na jeszcze trwające ustalenia techniczne oraz negocjacje, na tym etapie rozmowy mają charakter poufny.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w wielu oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce, Czechach i Niemczech wiele milionów m2 nowoczesnej powierzchni przemysłowej. W ramach Panattoni Europe działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit