Archicom inwestuje w przyszłość – nowe osiedle społeczne powstanie na Krzykach.

W samym sercu najchętniej wybieranej dzielnicy mieszkaniowej Wrocławia powstanie kameralne osiedle społeczne Róży Wiatrów. Bogate zaplecze usługowe i edukacyjne w okolicy, bliskość terenów rekreacyjnych, osiedlowy fitness oraz przestrzenne mieszkania zwrócone w stronę zieleni sprawiają, że inwestycja Archicomu stanowi bazę do wygodnego życia.

„Wzbogacenie tkanki urbanistycznej Krzyków o kompleksowe osiedle społeczne to krok, na który od dawna czekaliśmy. Doświadczenia zebrane podczas budowy Olimpii Port, Ogrodów Hallera i Czterech Pór Roku pokazują, że oferowane przez nas rozwiązania są odpowiedzią na potrzeby współczesnych mieszkańców miast. Przewidujemy, że osiedla społeczne to przyszłość branży nieruchomości dlatego zdecydowaliśmy się na lokalizację kolejnej inwestycji tego typu w najchętniej wybieranej części miasta” – komentuje Tomasz Sujak, Prezes Zarządu Archicom Holding sp. z o.o.

Nowe osiedle Archicomu  powstanie na terenie rozległej działki przy ul. Róży Wiatrów, w kompleksowo zagospodarowanej części Krzyków. Budowane będzie w dwóch etapach i docelowo obejmie 5 budynków. W I etapie przewidywane są trzy budynki 5-kondygnacyjne, w których znajdzie się 150 ustawnych lokali. W projekcie osiedla postawiono przede wszystkim na przestrzenne mieszkania o większych metrażach. Układy 3- i 4-pokojowe z dużymi oknami, balkonami lub tarasami to propozycja dla poszukujących dużych mieszkań na lata. Wybierać można również spośród sprawdzonych rozwiązań 2-pokojowych, które od lat cieszą się popularnością na wszystkich osiedlach społecznych Archicomu.  Staranne rozmieszczenie budynków na terenie inwestycji sprawia, że obok wyjątkowych widoków na zieleń, wszystkie mieszkania będą dobrze nasłonecznione. Walory inwestycji podkreśla wyjątkowa architektura i interesujące detale jak np. kubiki balkonowe.

„Róży Wiatrów, to doskonałe miejsce dla osób szukających rozwiązań kompleksowych. Zagospodarowana dzielnica, bliskość zaplecza handlowo-usługowego oraz dobra komunikacja zapewnia wygodę i przede wszystkim – oszczędność czasu. Codzienne sprawy można załatwić w bezpośredniej okolicy osiedla lub na jego terenie.” – mówi Tomasz Sujak.
W pobliżu inwestycji znajduje się bogate zaplecze edukacyjne – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 wyposażony w halę sportową, boisko i ogródek oraz kilka placówek przedszkolnych i żłobków. W okolicy znajdują się również sklepy, restauracje, apteka oraz przychodnia, dzięki czemu wszelkie niezbędne sprawy są na wyciągnięcie ręki. Sprawnie działająca komunikacja miejska w pobliżu inwestycji oraz dobre połączenie z Centrum, to również aspekty przemawiające za inwestycją. Dla zmotoryzowanych przygotowano 185 miejsc parkingowych – naziemnych i w garażu podziemnym.

„Mieszkańcy Olimpii Port, Ogrodów Hallera i Czterech Pór Roku doceniają przede wszystkim duże możliwości spędzania czasu wolnego. Róży Wiatrów ma w tym zakresie całkiem sporo do zaoferowania – na terenie inwestycji pojawi się klub fitness do wyłącznego użytku mieszkańców oraz klub, gdzie wspólnie z sąsiadami będzie można się relaksować. Dzięki przyjaznym przestrzeniom wspólnych aktywności zacieśniają się więzi sąsiedzkie, a to główna idea osiedli społecznych.” – opowiada Tomasz Sujak.

Róży Wiatrów leży w pobliżu trzech dużych wrocławskich parków – Klecińskiego, Grabiszyńskiego i nieco dalej Południowego. W sąsiedztwie inwestycji wrocławski magistrat zaplanował również duży teren zieleni urządzonej. Dzięki lokalizacji pobliżu terenów rekreacyjnych i klubowi fitness dbanie o formę może zacząć się tuż za progiem mieszkania. Klub mieszkańca to również przestrzeń gdzie w deszczowe dni można spotykać się przy kawie i grach planszowych. Na terenie inwestycji znajdą się również plac zabaw i obiekty małej architektury zachęcające do sąsiedzkiej integracji.

„Mieszkania to miejsca kojarzone przede wszystkim z bezpieczeństwem, a to w Archicomie jeden z priorytetów w kształtowaniu przestrzeni osiedla. Dzięki doświadczeniom zebranym podczas budowy naszych Krzyckich inwestycji – Selenzy, Ogrodach Hallera i Na Krzyckiej – jesteśmy przekonani, że zaproponowane przez nas rozwiązania sprawdzą się.” – zapewnia Tomasz Sujak.

Chcą zapewnić komfort przyszłym mieszkańcom Róży Wiatrów, że Archicom zdecydował się przebudować istniejącą naziemną sieć energetyczną i poprowadzić ją pod ziemią. Prace rozpoczęły się wraz z początkiem września br. Teren całej inwestycji będzie ogrodzony i objęty monitoringiem, a nad bezpieczeństwem mieszkańców całodobowo będzie czuwać ochrona. Inwestycja będzie również realizowana w oparciu o rachunek zastrzeżony ESCROW, co oznacza, że pieniądze klientów przelewane są na rachunek dewelopera na podstawie terminowych postępów prac na budowie.

„Mamy nadzieję, że sprawdzone rozwiązania projektowe w połączeniu z bliskością terenów zielonych, dostępem do usług i sprawnym dojazdem do centrum – spotkają się z podobnym zainteresowaniem klientów, co wszystkie budowane przez Archicom osiedla społeczne.”- komentuje Tomasz Sujak.
Źródło: Grupa Archicom