W pierwszym kwartale 2015r. 151 klientów zdecydowało się na zakup nieruchomości od Archicomu, czyli o 20% więcej niż w I kw. ubiegłego roku. Wszystko wskazuje na to, że jest to najlepszy wynik na wrocławskim rynku nieruchomości, a pozycja lokalnego lidera – utrzymywana przez Grupę Archicom od czterech lat – jest niezagrożona.

 

„To wielki sukces osiedli społecznych – Wrocławianie przy decyzji zakupowej zwracają uwagę nie tylko na mieszkanie, ale i na to, co oferuje osiedle i jego bezpośrednia okolica”- komentuje Tomasz Sujak, Dyrektor ds. handlowych Grupy Archicom.

 

Osiedla społeczne to odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów. Wzrastające tempo życia sprawia, że codzienne sprawy wrocławianie chcą załatwiać blisko domu. Sklepy, przedszkola czy szkoły muszą znajdować się w zasięgu ręki. Mieszkańcy Czterech Pór Roku czy Olimpii Port mogą dodatkowo korzystać z osiedlowych fitness, klubów mieszkańca, bezpiecznych placów zabaw czy licznych terenów rekreacyjnych wokół inwestycji. Klienci, którzy zakupili mieszkanie na Słonecznych Stabłowicach już wkrótce będą mogli wypoczywać na własnej plaży. Głównym założeniem idei osiedla społecznego jest budowanie i rozwijanie relacji między ich mieszkańcami.

Priorytetem jest projektowanie przyjaznych przestrzeni spotkań – placów zabaw, gdzie najmłodsi i ich rodzice mogą wspólnie spędzać czas, siłowni gdzie mieszkańcy razem trenują czy klubów mieszkańca, gdzie w sąsiedzkim gronie oglądają mistrzostwa. Klienci doceniają takie rozwiązania i znajduje to odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży. Jako deweloper staramy się również wpływać na zacieśnianie się sąsiedzkich relacji, np. organizując pikniki rodzinne umożliwiające spotkania obecnych mieszkańców z tymi, którzy czekają na zakupione mieszkania. Przykładem może być zeszłotygodniowe otwarcie wybudowanej przez Archicom ścieżki rowerowej przy Olimpii Port.” – mówi Tomasz Sujak.

Deweloper planuje rozwijać ideę osiedli społecznych we Wrocławiu, wzbogacając tym samym tkankę miasta o kompleksowo zagospodarowane założenia urbanistyczne. Istniejące inwestycje Archicom poszerza się o kolejne etapy – poszukujący mieszkania na Jagodnie mogą już wybierać spośród mieszkań w 3 nowych budynkach Czterech Pór Roku przy ul. Klasztornej. Najchętniej wybierana inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu – Olimpia Port – konsekwentnie rozwija się i już wkrótce będzie gotowa na przyjęcie kolejnych mieszkańców. Słoneczne Stabłowice wzbogacone o budynki zwrócone ku rzece Bystrzycy, będą osiedlem o najlepiej rozwiniętej ofercie spędzania czasu wolnego w zachodniej części Wrocławia. Grupa Archicom ma również w planach zupełnie nowe inwestycje mieszkaniowe, m.in. na Nowych Żernikach, Swojczycach i Kępie Mieszczańskiej.