Jak oszczędzać?

Benjaminek
Kontaktowanie:

Re: Jak oszczędzać?

Post autor: Benjaminek » 28 gru 2018, 13:53

Moim sposobem na oszczędzanie jest kluczowe trzymanie się wydatków. Kupuję tylko to co mam na dany okres zaplanowane, nie pozwalam sobie na wydatki pozaplanowe.
Szeroki wybór zabawek dziecięcych i innych akcesoriów. Sprawdź już dziś!
Sklep Alakoala.pl

sara21
Kontaktowanie:

Post autor: sara21 » 02 sty 2019, 23:28

Ja zastanawiam się, jak oszczędzić na prądzie i znajoma poleciła mi taką opcję, jak dostawca Poprostuenergia.pl Mam nadzieję, że uda mi się coś zmienić, ponieważ 2 ostatnie rachunki za prąd były dość duże, a nie zauważyłam, abyśmy używali go dużo więcej.

meri483
Kontaktowanie:

Post autor: meri483 » 14 sty 2019, 16:52

U mnie oszczędzanie w ogóle się nie sprawdza, dlatego caly czas zastanawiam się nad inwestowaniem. Myślicie, że warto się zdecydować? Czytałam wiele na temat inwestowania tutaj https://www.viennalife.pl/oferta/inwest ... ernatywne/ i w sumie inwestycje alternatywne wydają mi się jak najbardziej korzystne.

labmi
Kontaktowanie:

Post autor: labmi » 14 sty 2019, 19:52

ja polecam założenie sobie konta oszczędnościowego :)

anusia
Kontaktowanie:

Post autor: anusia » 16 sty 2019, 17:17

Moim zdaniem konta oszczędnościowe nie są najlepszym wyborem w dzisiejszych czasach, bo oprocentowanie przeważnie jest niższe niż stopa inflacji i po prostu inwestycja się nie opłaca. Wydaje mi się, że warto sobie zajrzeć na stronę http://nanobroker.eu/ , gdzie myślę znajdziecie wiele ciekawych porad dotyczących finansów. Jak dla mnie podstawowa wiedza w tym zakresie jest konieczna do normalnego funkcjonowania, bo finanse otaczają nas tak naprawdę wszędzie !

Loworight
Kontaktowanie:

Post autor: Loworight » 05 lut 2019, 8:17

Wydaje mi sie, że jeśli chodzi o oszczędzanie to są w tej chwili do tego najlepsze konta oszczędnościowe, szczególnie te z wysokim oprocentowaniem. Sam mam kilka takich kont i jestem z nich bardzo zadowolony, na prawdę można na nich odłożyć trochę piniędzy

vixi
Kontaktowanie:

Post autor: vixi » 05 lut 2019, 17:57

Ja od dawna posiadam swój rachunek oszczędnościowy dzięki czemu nie wydaję aż tylu pieniędzy, bo mam na uwadze to, że każda wypłata z tego konta wiąże się z dodatkowymi kosztami.

ynos89
Kontaktowanie:

Post autor: ynos89 » 07 lut 2019, 9:39

Osobiście uważam, że oszczędzanie powinno być nawykiem – rodzajem podejścia i mentalności, które człowiek w sobie pielęgnuje. Dlatego staram się, by moje dzieci już jak najwcześniej zaczęły doceniać i szanować pieniądz, unikały nieroztropnej rozrzutności :). Świetne w tym celu okazuje się konto dla juniora, w moim przypadku założyłam je swoim dzieciom w Eurobanku: https://www.eurobank.pl/produkty,konta- ... ,96,9.html. Dostają na miesiąc określoną pulę kieszonkowego i muszą nią mądrze zarządzać :).

PrzemyslawK
Kontaktowanie:

Post autor: PrzemyslawK » 07 lut 2019, 10:33

Najlepiej nie wydawać pieniędzy i po prostu odkładać pieniądze na lokatę ;)

Jagodzianka
Kontaktowanie:

Post autor: Jagodzianka » 22 lut 2019, 20:44

Na oszczędzanie składa się naprawdę cała masa rzeczy, ale wystarczy po prostu zacząć. Ja przykładowo niedawno przejrzałam w sieci informacje i dowiedziałam się jacy są dostawcy energii w naszym kraju i postanowiłam, że zmienię swojego obecnego w celu zmniejszenia wysokości rachunków za prąd. Także małymi krokami, cały czas do przodu ;)

ODPOWIEDZ