Jak oszczędzać?

gartu1976
Kontaktowanie:

Jak oszczędzać?

Post autor: gartu1976 » 20 sty 2017, 12:12

Macie jakieś sposoby na rządzenie domowym budżetem? W chwili obecnej moja sytuacja materialna wygląda dobrze, ale przeraża mnie że mimo wysokich przychodów, ja nie umiem oszczędzać. W ciągu miesiąca potrafię wydać np 6000 i nawet nie wiem na co, bo nic sobie z ubrań nie kupię, fryzjera nie odwiedzę, a u kosmetyczki zostawię 20 zł. Co robicie, aby mądrze gospodarować pieniędzmi?

henri
Kontaktowanie:

Re: Jak oszczędzać?

Post autor: henri » 06 mar 2017, 9:47

gartu1976 pisze:Macie jakieś sposoby na rządzenie domowym budżetem? W chwili obecnej moja sytuacja materialna wygląda dobrze, ale przeraża mnie że mimo wysokich przychodów, ja nie umiem oszczędzać. W ciągu miesiąca potrafię wydać np 6000 i nawet nie wiem na co, bo nic sobie z ubrań nie kupię, fryzjera nie odwiedzę, a u kosmetyczki zostawię 20 zł. Co robicie, aby mądrze gospodarować pieniędzmi?
Jest wiele możliwości:
lokata
konto oszczędnościowe ( warto jest ustalić sobie przelew stały na konto , dzięki temu oszczędzanie bedzie prostsze)
słoik i dzielenie pieniędzy na poszczególne wydatki

Ciekawy program oszczędzania ma na pewno Nest bank:
http://www.tanie-konto.pl/nest-bank/rod ... czednosci/

Konkretnie rodzinne oszczędzanie.

selfie
Kontaktowanie:

Post autor: selfie » 06 mar 2017, 12:50

Kupić świnkę i wrzucać!

leknuj
Kontaktowanie:

Post autor: leknuj » 06 mar 2017, 20:44

W sieci jest pełno ofert firm, które pomagają nam postępować ze swoimi finansami. Moim zdaniem jest to fajna opcja, bo można na tym dośc sporo zyskać i oszczędzić nieco. Tylko nie wiem na co się zdecydować. Korzystał ktoś z podobnej firmy? Może: http://consultingfinansowy.pl ?

borys8i
Kontaktowanie:

Post autor: borys8i » 07 mar 2017, 12:39

Jak na moje w Polsce nie da się zaoszczędzić.

salondenon
Kontaktowanie:

Post autor: salondenon » 10 mar 2017, 12:20

Dokładnie w Polsce ciężko jest oszczędzać z racji niskich zarobków, ale staram się zawsze odłożyć jakiś grosz żeby mieć na "czarną godzinę"
Dali spektor, kino domowe dali i wiele innych sprzętów stereo.Sprawdź!
http://www.salonydenon.pl/

Awatar użytkownika
Erastu
Kontaktowanie:

Post autor: Erastu » 10 mar 2017, 13:12

Polecam blog Michała Szafrańskiego Więcej niż oszczędzanie pieniędzy. Znajdziecie tam ciekawe porady na to jak oszczędzać :)
Sprawdź co powinien zawierać krem i zniszcz głębokie zmarszczki!

Awatar użytkownika
barry2
Kontaktowanie:

Post autor: barry2 » 13 mar 2017, 7:54

Na pewno oszczędzanie nie jest łatwą sprawą, no chyba że ma się duże dochody. Ja proponuje ci otwarcie konta oszczędnościowego w swoim banku. Zrób sobie od razu stałe zlecenie i gdy tylko wpłynie twoja wypłata na konto, bank przeleje ci tam ustaloną wcześniej kwotę. Może to być np 10% twoich wpływów. Jak nie będzie pieniędzy na zwykłym koncie, to nie będziesz ich wydawać, a ponadto zawsze jakiś procent, chociaż niewielki na takim konicie oszczędnościowym jest.
Nigdy nie wiemy, jak wielki udział mają w naszym życiu inni ludzie, kto podejmuje decyzje, kto pociąga za sznurki. Chcielibyśmy wierzyć, że my sami, a potem się okzauje, że to zawsze był ktoś inny.

kamil28
Kontaktowanie:

Post autor: kamil28 » 14 mar 2017, 16:37

w tym kraju to jest niemożliwe

Awatar użytkownika
AdamMach2
Kontaktowanie:

Post autor: AdamMach2 » 16 mar 2017, 11:54

Przyjęliśmy w naszym domu, że każdego wieczoru sprawdzamy z żoną nasze portfele i gdy znajduje się w nim moneta 5 zł, to wrzucamy je do skarbonki. Nawet nie wiecie ile w ciągu miesiąca można w ten sposób zaoszczędzić. Robimy tak już od kilku miesięcy i teraz możemy powiedzieć, że zaoszczędzimy w ten sposób pieniądze na letnie wakacje :) :) :)
Oczywiście nie jest łatwo oszczędzać, ale przy odrobinie wysiłku, można to zrobić i nie wydawać pieniędzy na byle co.
Trzeba być widocznym dla wszystkich. To najlepszy sposób, żeby zostać niewidzialnym.

ODPOWIEDZ