Strona 1 z 7

Klimatyzacja

: 21 wrz 2016, 21:46
autor: karolina_61866
Cześć Wam :)
Moja klimatyzacja jest już trochę zużyta i przydałby się jej jakiś przegląd... Czy moglibyście mi coś w tej kwestii doradzić? Co myślicie o tej ofercie? http://autokorbas.pl/

Re: klimatyzacja

: 22 wrz 2016, 20:26
autor: Celyx
Warto wiedzieć, że specjalistyczne serwisy dysponują znacznie bardziej skutecznym sprzętem i środkami do dezynfekcji układu klimatyzacji niż te, które możemy sami kupić w sklepach z akcesoriami. Przewaga tkwi w znacznie lepszych dyszach dozujących preparat oraz w lepszych preparatach. Coraz większą popularnością cieszą się generatory ozonu oraz ultradźwięków, zastępujące tradycyjne środki. Trzeba jednak zaznaczyć, że w samochodach, które nie były dezynfekowane przez wiele lat, jedynym sposobem oczyszczenia układu jest jego demontaż, rozebranie i oczyszczenie mechaniczne.

Re: klimatyzacja

: 26 wrz 2016, 16:40
autor: Rafi
Samochód należy oddać do specjalistycznego warsztatu, zajmującego się układami chłodzącymi lub do ASO. Tam mechanicy sprawdzą kondycję sprężarki, skuteczność chłodzenia układu, poziom ilości czynnika chłodzącego i ewentualnie go uzupełnią. Co więcej, jeśli będzie konieczność fachowcy odgrzybią "klimę", zlikwidują nieszczelności oraz wymienią kompresor. Oczywiście wszystko wiąże się z odpowiednimi kosztami, więc powinniśmy zawczasu dbać o stan klimatyzacji.

Re: klimatyzacja

: 01 paź 2016, 12:17
autor: vika
Należy także zadbać o regularną wymianę filtra kabinowego w miarę potrzeby.
My tego rodzaju filtr wymienialiśmy samodzielnie już nie jeden raz, nie jest to zbyt skomplikowane.znajomy mechanik radził, aby taki filtr wymieniać zawsze przed zimą i po zimie.

Re: klimatyzacja

: 05 paź 2016, 10:23
autor: Strop45
Ja nie mam klimatyzacji w samochodzie i jakoś życie tak od lat, więc to jednak nie jest niezbędne. Myślę, że to bezsensowne udogodnienie.

Re: klimatyzacja

: 06 paź 2016, 14:07
autor: klaudia
To podobnie jak ja. Jak jeszcze dziala to czesto mialam z tego powodu katar latem, z wiadomych wzgledow ;)

Re: klimatyzacja

: 18 kwie 2017, 13:48
autor: Reverse
trzeba odpowiednio serwisować klimatyzację to nic ze zdrowiem się nie będzie działo. Polecam udać się do www.ogrzewania.pl/Klimatyzacje-samochodowe i sprawdzić klimatyzację.

Re: klimatyzacja

: 17 lip 2017, 23:59
autor: kalpol
stosowanie klimatyzacji według niektórych jest niezdrowe, jednak ja tak wcale nie uważam. Jestem bardzo podatny na wysokie temperatury, dlatego nie wyobrażam sobie nieposiadania klimatyzacji w mieszkaniu. jeżeli ktoś szuka dobrej firmy robiącej klimatyzację polecam http://www.klimakrakow.pl/ w Krakowie, mają dobre oferty i wszystko wykonują solidnie

Re: klimatyzacja

: 30 lip 2017, 13:58
autor: Macek
Ile kosztuje taki kominek ? Czy jest to duży wydatek jednorazowo czy nie ?

Re: klimatyzacja

: 09 sie 2017, 10:15
autor: tomk
Myślę, że jest całkiem interesująca :) Znalazłem też firmę która zajmuje się wszystkim co związane z klimatyzacją na terenie śląska - https://gthpolska.pl/klimatyzacja/ - sam zastanawiam się czy nie skorzystać z ich usług, może ktoś miał z nimi styczność i mógłby powiedzieć o nich coś więcej? Będę wdzięczny :)