Transport zagraniczny - co wiecie?

giveme
Kontaktowanie:

Transport zagraniczny - co wiecie?

Post autor: giveme » 12 cze 2019, 14:34

Interesuje mnie właśnie transport, ale poza granice naszego kraju, tak zwany eksport. Jeśli znacie się na rzeczy , to błagam, wypowiedzcie się tutaj. Koniecznie muszę się dowiedzieć o doładunku, ale także o samoistnym wysłaniu całych palet z towarem. Na pewno będzie to kosztować zamawiającego, ale czy mnie również? Co muszę zrobić, jakie warunki spełnić, żeby taką usługę w ogóle zamówić, kochani?

Devil93
Kontaktowanie:

Re: Transport zagraniczny - co wiecie?

Post autor: Devil93 » 18 cze 2019, 14:59

Wszystko zależy od tego jak się umówiłeś z kupującym po prostu. Jeżeli on płaci za całość transportu, to wtedy ty nic nie płacisz. Z kolei jeżeli Umówiliście się pół na pół,To wiadomo że zapłacisz. Pytałeś o doładunek i transport palet. to pierwsze najprawdopodobniej będziesz miał bardzo tanio, a to drugie już z kolei troszeczkę kosztuj, przy czym wydaje mi się że transport paletą jest bezpieczniejszy.

caffe
Kontaktowanie:

Post autor: caffe » 25 cze 2019, 15:17

Wiadomo, paleta jest ubezpieczona na wyższą kwotę, nie jest tak łatwo ją "zgubić", jak przesyłki z doładunku, a i do tego towar na niej, oprócz kartonu, jest jeszcze inaczej zabezpieczony. Prawdę powiedziawszy, to z doładunkiem to mam jedynie do czynienia, jak z ali żona coś zamawia i wtedy to czasem nawet nic za przesył nie płaci. Co jeszcze chcesz wiedzieć? O dokładne ceny to musisz już u danego przewoźnika po prostu pytać.

Pitro
Kontaktowanie:

Post autor: Pitro » 26 cze 2019, 16:00

My ostatnio również potrzebowaliśmy firmy, która mogłaby się zająć transportem zagranicznym materiałów sypkich i naprawdę ciężko było znaleźć porządną firmę z rozsądnymi cennikami, bo niektórzy już mocno przesadzają. Na szczęście z polecenia znajomego trafiłem do DPV https://www.dpvlogistic.pl/transport-sp ... nki-sypkie którzy świadczą takie usługi i praktycznie od ręki bez żadnych komplikacji. Wszystko dotarło na czas więc zarówno ja, jak i mój kontrahent jesteśmy całkowicie zadowoleni.

Ramira
Kontaktowanie:

Post autor: Ramira » 26 cze 2019, 20:36

Ja zazwyczaj szukam transportu przez internet i szacuje sobie, która opcja wyjdzie mi najtaniej.

wandzia55
Kontaktowanie:

Post autor: wandzia55 » 27 cze 2019, 10:20

Powiem tak - płacić będziesz, jak się tak umówisz z klientem. Na ogół jednak to oni płacą. Ze swojej strony mogę też powiedzieć, że w spedycji zagranicznej liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i czas transportu. Firmy kurierskie, takie jak Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ rywalizują o siebie, oferując jak najlepszą ofertę, a ten kurier to nawet program lojalnościowy dla swoich klientów wprowadził.

Astera
Kontaktowanie:

Post autor: Astera » 28 sie 2019, 12:17

A w jakim kierunku ma się odbywać transport? Jeśli planujesz np przewozy towarów na wschód to może Ci być potrzebny w firmie tłumacz przysięgły ukraińskiego czy rosyjskiego. Bardzo dobre tłumaczenia oferuje biuro Tłumaczalnia. Z nimi można współpracować zdalnie - teksty do przetłumaczenia można przesłać np mailowo. Zerknij na ich stronę - tam znajdziesz pełną ofertę.

vonrueden.liliane
Kontaktowanie:

Post autor: vonrueden.liliane » 19 wrz 2019, 22:31

Szukam dobrego i sprawdzonego przewoźnika. Znalazłem pracę w Austrii i zaczynam za miesiąc i chciałbym już załatwić wszystkie formalności. Co możecie powiedzieć o https://www.trans-expres.pl/busy-do-austrii.html ? Czy ktoś z was korzystał z ich usług? Jeśli tak to byłbym wdzięczny za opinie w ich sprawie. Jest to pierwszy tego typu mój wyjazd, więc nie ukrywam, że trochę się stresuję, więc proszę o wyrozumiałość w tej sprawie. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Loworight
Kontaktowanie:

Post autor: Loworight » 30 wrz 2019, 10:37

Moim zdaniem jeśli chodzi o zagraniczny transport paletowy, to na pewno warto jest się zainteresować usługami firmy https://aw-polska.pl/najtansze-przesylki-paletowe/ . Z tego co wiem od znajomego, który prowadzi na prawdę spory magazyn, to podczas dosyc długiej wspołpracy z ta firmą nie było nigdy zadnych problemów, także wydaje mi się, że ich usługi jak najbardziej sa godne polecenia

ODPOWIEDZ